4 Obserwatorzy
26 Obserwuję
leszek

leszek

Teraz czytam

Martynka we wsi /Martynka
Wanda Chotomska
WordPress Web Application Development
Rakhitha Nimesh Ratnayake
JavaScript and JSON Essentials
Sai Srinivas Sriparasa
Brighton Rock
Graham Greene
Nowe nowe media
Paul Levinson
Historia różańca
Mirosław Laszczak
50 Great Myths of Popular Psychology: Shattering Widespread Misconceptions about Human Behavior
'Barry L. Beyerstein', 'John Ruscio', 'Steven Jay Lynn', 'Scott O. Lilienfeld'
The Cool Impossible: The Running Coach from Born to Run Shows How to Get the Most from Your Miles�and from Yourself
Eric Orton

Dwie Babcie

Babcia na jabłoni - Maria Kurecka, Mira Lobe, Mirosław Pokora Babcia Rabuś - David Walliams, Karolina Zaremba

No cóż, tym razem o książkach, które czytałem córkom. Dwie książki, dwie babcie. Jedna wirtualna (choć właściwsze byłoby określenie wyobrażona), druga do bólu realna z dość szokującymi przy lekturze przypadłościami gastrycznymi. Obie książki dzieli prawie 50 lat i jeśli tak ma wyglądać postęp to ja go nie chcę.

 

Moje córki (bliźniaczki po 6 lat) uznały babcię rabusia za jakieś nieporozumienie i bez protestu przyjęły porzucenie tej lektury. Może to wynika z tego, że książka jest raczej adresowana do samodzielnego czytania przez trochę starszych chłopców? No ja jest duuuużo starszy i też mnie odrzuciło (pewnie również nie wpadłem w target). Może ta książka ma oswajać z uciążliwościami podeszłego wieku, może ze śmiercią bliskich (choć zdawałoby się, że dalekich) osób. Może - na mnie to nie podziałało. Komisyjnie z żoną i córkami odłożyliśmy książkę do bardzo wąskiego grona książek nieczytalnych. Ja doczytałem - żeby sprawdzić czy nic się nie poprawi, ale moim zdaniem nie, a raczej pogarsza. Historia z dość niesmacznej, ale pewnie niestety realnej (wnuczek podrzucany babci, której nie cierpi, przez rodziców potrzebujących spokoju na oglądanie tanecznych show w TV i na żywo) robi się zupełnie wydumana i bardzo nierealistyczna - Elżbieta II pokazująca majtki w telewizji to wcale nie największy odlot. 

 

Babcia na jabłoni - może dzięki temu, że babcia nie jest rzeczywista nie ma problemów z trawieniem, nie gotoju niesmacznych potraw z kapusty i wnuk nigdy się z nią nie nudzi - choć nie ucieknie z realnego świata. Uroczy porządek porządnego świata, gdzie z babcią na jabłoni spokojnie sąsiaduję dzieci z Bulerbbym czy kolejne Anie. Duży LIKE!